Charakterystyka podłogi wykonanej z drewna jesionowego – podłogi i panele

Drewno jesionowe jest cenione ze względu na swoje właściwości fizyczne, takie jak: wytrzymałość, giętkość, łatwość obróbki. Ponadto jesion posiada ciekawą strukturę i piękny, ciemnobrązowy kolor.

Podłoga jesionowa jest trwała i wytrzymała, a także łatwa w utrzymaniu czystości. Ponadto, drewno jesionowe jest odporne na wilgoć, a więc jest to idealny materiał na podłogę do pomieszczeń o dużym natężeniu ruchu.

Właściwości fizyczne drewna jesionowego

Drewno jesionowe jest jednym z najtrwalszych i najbardziej wytrzymałych rodzajów drewna na rynku. Charakteryzuje je duża twardość i odporność na działanie czynników mechanicznych, co pozwala na długą żywotność po wykonaniu z niego na podłogę. Jesion zawiera również dużo żywicy naturalnej, co czyni go odpornym na zabrudzenia oraz wilgoć. Łatwość obróbki to także atut drewna jesionowego, co sprawia, że łatwo można je wykorzystać do tworzenia podłogi o dowolnym kształcie i wielkości. Drzewo tego gatunku charakteryzuje się również piękną, ciemnobrązową strukturą, dzięki czemu podłogi wykonane z drewna jesionowego pięknie się prezentują.

Zalety podłogi jesionowej

Podłogi wykonane z drewna jesionowego cechują się wieloma zaletami, w tym trwałością i wytrzymałością, co pozwala na długie użytkowanie bez konieczności zmieniania ich czy naprawiania. Ponadto, jesion jest odporny na wilgoć, dzięki czemu można go używać w opływających wodą pomieszczeniach, takich jak łazienek lub kuchni. Podłogi jesionowe są również bardzo łatwo oczyszczać i utrzymać w czystości, a także są odporne na zabrudzenia. Jesion posiada również ciepły, przytulny kolor i strukturę, dzięki czemu wspaniale wygląda w każdym pomieszczeniu i dodaje wnętrzu szlachetności.

Cechy szczególne jesionu

Drzewo jesionowe cechuje się charakterystyczną ciemnobrązową strukturą, która może być jednolita lub delikatnie rysowana. Ponadto, na powierzchni drewna jesionowego pojawiają się drobne, jasne paski. Jest to tzw. „sztachety jesionowe”, które dodają szlachetności wyglądowi całej podłogi. Istnieje wiele odmian jesionu i w zależności od gatunku może on być bardziej lub mniej twardy i odporny na zarysowania.

  Wiele korzyści z posiadania podłogi z drewna sosnowego w domu

Jak dbać o podłogę jesionową?

Podłoga jesionowa jest trwała i wytrzymała, dlatego praktycznie nie wymaga intensywnej pielęgnacji. Wystarczy regularne szczotkowanie drewna i odsysanie kurzu, co powinno być wykonane co najmniej raz w tygodniu. Szczególnie ważne jest regularne odkurzanie podłogi z jesionu, ponieważ to naturalne drewno jest szczególnie wrażliwe na wilgoć i pleśń. W celu usunięcia plam i zabrudzeń można używać specjalnych produktów pielęgnacyjnych, które są dostępne w sklepach firmowych.sklep z podłogami